TANIMI
Aspiratörler , ortam havasının dışarı atılmasını sağlayan cihazlardır.

Bunlar kullanılan yerlere göre farklılık gösterir. Hücreli , kanal tipi , dıştan motorlu kanal tipi , çatı tipi gibi çeşitleri vardır.

Vantilatörler , ortama taze hava sağlayan cihazlardır.

Bunlar kullanılan yerlere göre farklılık gösterir. Hücreli , kanal tipi , dıştan motorlu kanal tipi , çatı tipi gibi çeşitleri vardır.

Vantilatörlerin bir diğer özel çeşidi de basınçlandırma olarak kullanılan fan tipidir. KERİMLER HAVALANDIRMA olarak tasarladığımız cihazlar yüksek basınçlarda fanlar üretebilmekteyiz.

Kullanılacak yer açısından geniş bir yelpazeye sahip ürün tipidir. Bunlardan bazıları : otel , hastane , alışveriş merkezi , ofis , spor kompleksi , restaurant gibi yerlerdir.

KERİMLER HAVALANDIRMA olarak tasarladığımız klima santralleri isteklerinize en optimum karşılayacaktır. Üretimimiz  ISO 9001 :2008  , ürünlerimiz TSE , CE  standartlarında , bakım hizmetimiz TSE – HYB  standartlarına uygun olarak gerçekleşmektedir.

Esnek bir üretim sistemine sahip firmamızın kendine özel tasarımları , AR-GE çalışmaları gün geçtikçe artarak devam etmektedir.

GENEL ÖZELLİKLERİ 

Üretim Kalitesi : Gövde Dayanım,  Filtre By-Pass Oranı, Isıl Geçirgenlik , Hava Sızdırmazlık, Ses İzolasyonu EN 1886 Standardına Uygundur

Kapak : Elektrostatik toz boyalı çift cidarlı kapak

Profil : Alüminyum Alaşım (Almgsi0.5)

Sac Malzeme : Galvaniz Çelik / Paslanmaz Çelik

Hava Sızdırmazlık : Kapaklarda   hava sızdırmazlığı sağlamak amacıyla EPDM sızdırmaz contalar kullanılmıştır.

Isı ve Ses Yalıtımı :Taş Yünü / Cam yünü

Filtreler : Panel  / Torba / Kompakt

Fan : Geriye eğik seyrek kanatlı fan / Öne eğik sık kanatlı fan / Plug Fan / EC Motor Fan

Motor: 3000 d/d  / 1500d/d